BAOΛ-ΦΟΒ παίδες
Την ήττα με 34-50 γνώρισε σήμερα το απόγευμα στο Βούρειο το παιδικό τμήμα του ΒΑΟΛ από το αντίστοιχο του ΦΟΒ. Τα παιδιά του Παναγιώτη Καλαμάρη, ξεκίνησαν πολύ δυνατά και για 2 δεκάλεπτα είχαν επιβάλει τον ρυθμό τους, παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό μπάσκετ με πολύ καλές άμυνες, κάτι που φαίνεται και από τους μόλις 10 πόντους (6 και 4) που πέτυχε ο ΦΟΒ μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στη συνέχεια τα παιδιά του ΒΑΟΛ δεν άντεξαν στο press σε όλο το γήπεδο που έπαιξε ο αντίπαλος και δίκαια έφτασε στη νίκη.
Γενικά ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι με ένα ημίχρονο για κάθε ομάδα και πολλές εμπειρίες για τα παιδιά.
Τα δεκάλεπτα: 11-06, 19-10, 23-27, 34-50
Διαιτητές: Μασσάς Ν. - Γιακούμας Μ.
ΒΑΟΛ: (Καλαμάρης) Χριστοβασίλης, Μαμουνής, Παπαγιαννάκης 2, Ιατρουδέλλης 4, Χιωτέλλης 3, Σαρρής 8, Αγγελής 1, Ντούλης, Πούλος 5, Κασάπας, Πλάκας 2, Καλαμπόγιας 10.
ΦΟΒ: (Εσκίδης) Κιρκινέζης 6, Στείρος Θ, Τριπολίτης 12, Στείρος Μ 5, Σλατσέγκο, Χανδρής, Στείρος Γ 18, Καρύτης, Σπυράκης 12, Βασιλάκης 4, Μανωλάκης, Φραγκιάς