Τετάρτη 18 Μαρτίου 2015

Αποτελέσματα Athens Eurolymp Week 2015

Athens Eurolymp Week 2015 - Laser 4.7
Με σημαντικές εμπειρίες επέστρεψαν από την Αθήνα οι αθλητές/τριες του τμήματος Ιστιοπλοΐας του ΝΟ Χίου, κατηγορίας Laser 4,7 που πήραν μέρος στο ATHENS EUROLYMP WEEK 2015 στα πλαίσια προετοιμασίας τους για το Περιφερειακό Πρωτάθλημα Νήσων Αιγαίου & Κρήτης 2015.

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στο Φαληρικό όρμο από 13-15/3/15 και οργανώθηκαν από την Ελληνική Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία. Στην διοργάνωση πήραν μέρος συνολικά στην κατηγορία Laser 4.7, 82 αθλητές/τριες από 23 Ομίλους όλης της χώρας.
Αξίζει να σημειώσουμε την επιτυχία της ιστιοπλόου μας Δέσποινας Γεωργούλη η οποία κατέλαβε την 15η θέση στη γενική κατάταξη. Αυτή ήταν και η καλύτερη θέση ανάμεσα στους αθλητές κι αθλήτριες της Περιφέρειας μας (Νήσων Αιγαίου & Κρήτης) που πήραν μέρος στους αγώνες.
Στην αποστολή του ΝΟΧ συμμετείχαν 5 αθλητές και αθλήτριες, που συνοδεύονταν από τον προπονητή μας Μάρκο Παγούδη, ενώ αρχηγός της αποστολής ήταν ο έφορος του τμήματος ιστιοπλοΐας Γιάννης Αναδιώτης. Αναλυτικά οι θέσεις που κατέκτησαν οι αθλητές/τριες μας: